نشرياتاطلاعیه هامعرفی ساختار و تشکیلات دستگاهارتباط با مادرباره مانظرسنجیپرسش و پاسخ
تازه های خبر
تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي ، فناوري و آموزشي هواشناسي استان و دانشگاه اصفهان

تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي ، فناوري و آموزشي اداره كل هواشناسي استان اصفهان و دانشگاه اصفهان منعقد گرديد.

استان اصفهان و دانشگاه اصفهان منعقد گرديد.

به گزارش روابط عمومي هواشناسي استان اصفهان مهندس حميدرضا خورشيدي مديركل هواشناسي استان اصفهان در جلسه انعقاد تفاهم نامه با حضور  رييس دانشگاه اصفهان، معاون پژوهش و فناوري ، مدير ارتباط با صنعت و جامعه و جمعي از مديران ارشد پژوهشي دانشكده هاي جغرافيا، محيط زيست و پژوهشكده محيط زيست دانشگاه و معاون توسعه و پيش بيني و رييس مركز تحقيقات هواشناسي كاربردي اداره كل هواشناسي با اعلام اين خبر افزود : اين تفاهم‌نامه به منظور گسترش همكاري‌هاي علمي و فناوري و ارتقاي هدفمند تحقيقات كاربردي طرفين در راستاي پاسخگويي به نيازهاي جامعه در سطح منطقه‌اي و ملي امضا شد.

وي ارتباط صنعت، دانشگاه و جامعه را ضروري دانست و اظهار داشت: رفع نقاط ضعف صنعت و ادارت دولتي مبتني بر تعامل و همكاري هاي علمي، آموزشي و پژوهشي با دانشگاه است و به طور حتم اين ارتباط موجب رشد و پيشرفت در هر دو طرف همكاري خواهد شد.

خورشيدي بر استفاده بهينه از پتانسيل هاي علمي موجود در هر دو ارگان وظرفيت هاي علمي تاكيد و خواستار همگامي و همكاري بيشتر هواشناسي و دانشگاه شد.

هوشنك طالبي رييس دانشگاه اصفهان ضمن خوش آمدگويي و ابراز خوشحالي از اين تمايل دو طرفه  اظهار داشت: تربيت نيروي انساني به منظور انجام پژوهش هاي روزآمد و نوآورانه در زمينه ارتقاي سلامت عمومي و محيط زيست و در راستاي رفع نيازمندي هاي جامعه،  رسالت مهم دانشگاه اصفهان است. كه بدون ترديد مسئوليت پذيري دانشگاه مهم و ضرورري است

طالبي در ادامه تصريح نمود: دانشكده علوم زمين دانشگاه اصفهان، در رشته هاي زمين شناسي، اقليم شناسي،اقيانوس شناسي، زلزله و هواشناسي فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي خود را متناسب با نيازهاي جامعه شروع نموده اند. همچنين دانشكده عمران و نقشه برداري، دانشكده علوم جغرافيا نيز در زمينه هاي زيست محيطي بسيار فعال هستند. خوشبختانه دانشگاه اصفهان از نظر كادر هيات علمي مجرب و دانشجويان فعال تحصيلات تكميلي در راستاي فعاليت هاي آموزشي،پژوهشي و پروژه هاي عملياتي يك گام جلوتر از وظايف روتين خود ، در حل مسائل جامعه در حال حركت هستند.  

 

وي ايجاد همكاري بين دانشگاه و هواشناسي را بسيار حائز اهميت خواند و گفت : دانشگاه جامع اصفهان ظرفيت بسيار بالايي در زمينه هاي مختلف علمي دارد به طوري كه دانشكده هاي مهندسي شيمي، عمران و نقشه برداري، علوم جغرافيا و زمين شناسي بر روي مسائل زيست محيطي فعاليت مي نمايند.

رييس دانشگاه در پايان بر افزايش تعامل بين اداره هواشناسي و دانشگاه اصفهان تاكيد و خواستار عملياتي شدن اين تفاهم نامه و تداوم همكاري هاي دوجانبه شد.

مفاد و تعهدات طرفين در  اين تفاهم نامه، اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي مورد نياز استان مصوب در كميته پژوهشي اداره كل هواشناسي ، برگزاري همايش‌هاي علمي تحقيقاتي مشترك،انجام مشاوره يا اعمال نظر عاليه بر طرح‌هاي در دست اقدام،انجام امور مطالعاتي و امكان سنجي مورد نياز،همكاري متقابل در تبادل نظر آمار و اطلاعات،انجام بازديدهاي متقابل علمي و همچنين انجام پروژه‌هاي تحصيلات تكميلي دانشجويان،انجام پايان‌نامه‌ها و رساله هاي تحصيلات تكميلي در زمينه‌هاي مورد نياز،تبادل اطلاعات از طريق وب سايت‌هاي مربوطه و استفاده از امكانات تحقيقاتي (آزمايشگاهي، كارگاهي) متقابل بر اساس ضوابط و مقررات ذيربط از اهداف پژوهشي اين تفاهم نامه است . همچنين مواردي مانند:برگزاري دوره‌هاي مختلف آموزشي به درخواست اداره كل طبق ضوابط طرفين،برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي،استفاده متقابل از آزمايشگاه‌هاي آموزشي طبق ضوابط طرفين،انجام كارآموزي دانشجويان در اداره كل طي هماهنگي لازم با واحد آموزشي،امكان استفاده از امكانات آموزشي موجود در اداره كل و دانشگاه از قبيل كتابخانه از اهداف آموزشي اين تفاهم نامه است.